Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-includes/Requests/Hooker.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/advanced-custom-fields/includes/fields/class-acf-field.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/contact-form-7/includes/l10n.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/js_composer/include/autoload/vendors/qtranslate-x.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/user-role-editor-pro/pro/includes/classes/mutex.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/themes/wlkp24/includes/wp_booster/td_module.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/js_composer/include/params/colorpicker/colorpicker.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/js_composer/include/params/el_id/el_id.php on line 1

Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/wlkp24/header.php on line 1
Gospodarka i finanse | wlkp24.info
[adrotate group="1"]
Strona główna Wiadomości Gospodarka i finanse

Gospodarka i finanse

video

Zbiornik retencyjny Wielowieś Klasztorna. Kiedy i za ile?

Zbiornik retencyjny Wielowieś Klasztorna na rzece Prośnie. O jego budowie mówi się od lat. Ma objąć teren aż trzech powiatów: kaliskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego i chronić południową Wielkopolskę przed powodzią oraz suszą. Całkowity koszt inwestycji to niemal 900 milionów złotych. Jakie są realne szanse na to, by w najbliższych latach budowa ruszyła?

Zlot food trucków – w Kaliszu. Kiedy?

Pełne ciężarówki hamburgerów, rozmaitych kanapek, dań kuchni meksykańskiej czy dalekowschodniej – przyjadą w najbliższy weekend pod Galerię Kalisz.

Szansa na Twoją inwestycję – z budżetu obywatelskiego

Nowe boisko, uporządkowanie skweru, a może coś innego? Do 7 lipca można składać wnioski na realizację projektów z budżetu obywatelskiego. O tym, które projekty zostaną zrealizowane zdecydują ostrowianie w głosowaniu.
video

Od projektu do efektu. Targi Biznesu za nami

Prezentacja rodzimych firm i promocja kierunków technicznych – to idea Regionalnych Targów Przedsiębiorczości i Biznesu w Ostrowie Wielkopolskim. Za nami czwarta edycja tej branżowej imprezy. Na której w tym roku zaprezentowało się ponad 60 firm z powiatu ostrowskiego i instytucje otoczenia biznesu.
video

Brakuje rąk do pracy w sadach [czekamy na opinie]

Z roku na rok coraz mniej osób chce pracować przy zbiorze owoców na prywatnych plantacjach. Obraz polskiego rolnictwa zmienia się na naszych oczach, bo zmienił się rynek pracy.

Przełom w sprawie ostrowskiej hali?

- Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was czekało na tę informację - dziś, w godzinach południowych, wpłynęła do urzędu odpowiedź od klubu BM Slam Stal na propozycję zakupu obiektów przy ul. Kusocińskiego przez miasto - poinformowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. - W ciągu dwóch najbliższych tygodni przedstawię radnym, kibicom i mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego scenariusz oraz harmonogram działań w tej sprawie.
video

Brakuje rąk do pracy. A czy pracodawcy więcej płacą?

Bezrobocie spada rekordowo. W Wielkopolsce jego poziom jest najniższy w całym kraju i wynosi 4,6 proc. W powiecie ostrowskim bezrobotnych jest jeszcze mniej - zaledwie 4 proc. W wielu przypadkach zaczyna brakować rąk do pracy. Czy mamy już do czynienia z tak zwanym rynkiem pracownika? A jeśli tak, to czy pracodawcy płacą wreszcie więcej niż minimalna stawka krajowa? Czekamy na Wasze komentarze.
video

„Ekonomik” zaprasza. Targi Biznesu i Przedsiębiorczości już w piątek

Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na IV Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości. Swój udział zapowiedziało ponad 60 firm i instytucji z powiatu ostrowskiego. Idea promocja lokalnych firm. Partnerem medialnym przedsięwzięcia jest Telewizja Proart i portal wlkp24.info.

Jaka firma jest najlepsza? Można zgłaszać kandydatury

Do 30 czerwca można zgłaszać lokalne firmy do Konkursu Augustyny 2017 - Nagrody Gospodarczej Ziemi Ostrowskiej im. ks. Augustyna Szamarzewskiego.
video

Skazani na korki. Kiedy otworzą obwodnicę?

Lato oznacza wielką kumulację remontów dróg w Ostrowie Wielkopolskim. Jednocześnie remontowane są i odcinki dróg krajowych (11 oraz 25), i drogi lokalne. Tymczasem, nowa obwodnica, która mogłaby odciążyć miasto, będzie gotowa dopiero w połowie lipca. Czy wszystkie roboty drogowe muszą być wykonywane w tym samym czasie?

Brak wody w gminie Ostrzeszów. Sprawdź, gdzie

Mieszkańcy sześciu miejscowości w gminie Ostrzeszów nie będą mieli dziś bieżącej wody. W godz. 8.30- 12.30 wystąpi przerwa w dostawie wody w: Szklarce Przygodzickiej, Kotowskich, Bledzianowie, Niedźwiedziu, Marydole i Kozłach.

Nowe inwestycje. Będzie więcej podłączeń do sieci ciepłowniczej?

Mieszkańcy ulicy Ledóchowskiego i okolic zyskają w tym roku możliwość podłączenia do miejskiej sieci ogrzewania - zapewnia Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, który rozbuduje swoje instalacje na tym obszarze.

Ostatnie artykuły