[adrotate group="1"]

Była energia, taniec i śpiew. Terrazzino w Kaliszu

Stefano Terrazzino wystąpił wczoraj wieczorem na kaliskiej scenie. Tłumy kaliszan bawiły się na Głównym Rynku przy włoskich i polskich przebojach. Były największe hity słonecznej Italii, jak „Volare”, „Mambo Italiano”, „Ti Amo”, a także polskie szlagiery. Kaliszanie mogli podziwiać emocjonujący pokaz taneczny w wykonaniu Stefano Terrazzino oraz Pauliny Biernat. Artysta zapraszał do tańca również publiczność. Koncert zorganizowano z okazji Święta Miasta.
video

Zbiornik retencyjny Wielowieś Klasztorna. Kiedy i za ile?

Zbiornik retencyjny Wielowieś Klasztorna na rzece Prośnie. O jego budowie mówi się od lat. Ma objąć teren aż trzech powiatów: kaliskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego i chronić południową Wielkopolskę przed powodzią oraz suszą. Całkowity koszt inwestycji to niemal 900 milionów złotych. Jakie są realne szanse na to, by w najbliższych latach budowa ruszyła?

Zlot food trucków – w Kaliszu. Kiedy?

Pełne ciężarówki hamburgerów, rozmaitych kanapek, dań kuchni meksykańskiej czy dalekowschodniej – przyjadą w najbliższy weekend pod Galerię Kalisz.

Wojewoda: ukarać dyspozytora pogotowia. Dyspozytor zawieszony [aktualizacja]

- Takie zachowanie oceniam skrajnie krytycznie - oświadczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann i zażądał od dyrektora kaliskiego szpitala ukarania dyspozytora pogotowia, który w skandaliczny sposób przeprowadzał wywiad medyczny z mężczyzną zgłaszającym, że jego nietrzeźwy znajomy jest nieprzytomny i dławi się wymiocinami. 59- letni ostrowianin zmarł.

Wypadek nastolatka na skuterze. Chłopak w szpitalu [aktualizacja]

Kierujący skuterem 16-latek zderzył się z busem - volksvagenem T6. Motorowerzysta został zabrany do szpitala - informuje nas Komenda Miejska w Kaliszu. Do wypadku doszło na trasie Błaszki - Ostrzeszów, na pograniczu miejscowości Godziesze Wlk. - Krzemionka, podaje oficer prasowy Komendy Miejskiej w Kaliszu, mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Wielkie ściganie na kaliskim torze już w sobotę

W sobotnie popołudnie, 10 czerwca warto wybrać się na Wał Matejki i obejrzeć Torowe Zawody Kolarskie "Wielka Nagroda Kalisza", które po raz kolejny towarzyszyć będą obchodom Święta Miasta Kalisza. Początek zmagań o godzinie 15.30.

„No to umrze! Każdy umrze!”

Wczoraj popołudniu Pan Sebastian z Ostrowa Wielkopolskiego wykonał telefon na numer alarmowy 112 w sprawie nieprzytomnego, leżącego na schodach 59-latka, który zakrztusił się wymiocinami.

Opatówek- Marchwacz- Staw do remontu

Starosta kaliski Krzysztof Nosal podpisał z wojewodą Zbigniewem Hoffmannem umowę na realizację zadań w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. W ramach tego dofinansowywania przebudowywana zostanie droga Opatówek- Marchwacz- Staw.

Adam Michnik w Kaliszu

W poniedziałek, 12 czerwca w Kaliszu odbędzie się spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem. Organizatorem spotkania jest Komitet Obrony Demokracji w Kaliszu.

Stefano Terrazzino wystąpi w Kaliszu

10 czerwca na kaliskim rynku włoskie przeboje zaśpiewa Stefano Terrazzino. W trakcie show nie zabraknie również tanecznych atrakcji. Stefano Terrazzino prezentuje najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.

Kolejne rowery wodne na Prośnie

Kaliszanie mogą korzystać z pięciu kolejnych czteroosobowych rowerów wodnych. Miasto Kalisz zakupiło także 25 kamizelek ratunkowych, w tym 15 dla dorosłych i 10 dla dzieci. W niedalekiej przyszłości dostęp do wody ułatwi 24-metrowy pomost pływający. Przedsięwzięcia realizowane są w ramach projektu „Plaża Miejska z pomostem i rowerkami”.
video

Koniec akcji strażaków przy ul. Ogrodowej w Kaliszu

Około godziny 17:30 zakończyło się gaszenie potężnego pożaru bloku mieszkalnego przy ulicy Ogrodowej w Kaliszu.

Ostatnie artykuły