[adrotate group="1"]

Ostrzeszów

Śmiertelny wypadek w Komorowie pod Ostrzeszowem. Sprawca pijany

Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo na drodze lokalnej w Komorowie pod Ostrzeszowem. Jedna osoba nie żyje.

Nożownik w areszcie śledczym. Próbował zabić

Trzy miesiące spędzi w areszcie nożownik, który w centrum Grabowa zaatakował 37-letniego mężczyznę. Grozi mu więzienie za usiłowanie zabójstwa.

Ciągnik do kontroli. Za kierownicą… 15 – latek

Ostrzeszowscy policjanci patrolując miejscowość Siedlików do kontroli drogowej zatrzymali ciągnik rolniczy marki ursus. Okazało się, że pojazdem kierował… 15 latek, który w ogóle nie posiadał do tego uprawnień.
video

Rojowski dworek może wyglądać jak dawniej

Fundacja "Lemat" z Rojowa złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu o dofinansowanie remontu dworku z przełomu XVIII i XIX wieku. W planach jest m.in. sala koncertowa, biblioteka, klubokawiarnia, przestrzeń wystawowa, a w jeszcze dalszej przyszłości park okalający obiekt. Pierwszy projekt opiewa na około 2 miliony złotych.

Niedźwiedź: Wypadek na krajowej „11”. Śmigłowiec LPR w akcji

Trzy samochody ciężarowe oraz auto osobowe zderzyły się w okolicach stacji benzynowej w Niedźwiedziu w gminie Ostrzeszów. Krajowa "11" jest zablokowana. Do jednego z poszkodowanych wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wieści z krajówki aktualizujemy na bieżąco poniżej.

Brak wody w gminie Ostrzeszów. Sprawdź, gdzie

Mieszkańcy sześciu miejscowości w gminie Ostrzeszów nie będą mieli dziś bieżącej wody. W godz. 8.30- 12.30 wystąpi przerwa w dostawie wody w: Szklarce Przygodzickiej, Kotowskich, Bledzianowie, Niedźwiedziu, Marydole i Kozłach.
video

Derby Ostrowa najciekawszym wydarzeniem weekendu

Przed nami końcówka tegorocznych rozgrywek piłkarskich. Emocji nie będzie brakować. Najciekawszym wydarzeniem weekendu będzie derbowy mecz w Ostrowie. Zespół Centry podejmować będzie Ostrovię. Jesienią podopieczni Mariusza Posadzego wygrali na Stadionie Miejskim 2:0. Wiosną za to biało-czerwoni byli lepsi w spotkaniu pucharowym. Jeżeli jutro wygra Centra, to ten zespół zapewni sobie 1 miejsce i grę w barażach o III ligę.

Wrócili z praktyk w Anglii

Grupa uczniów Technikum Informatycznego z ZS nr 2 w Ostrzeszowie właśnie wróciła z praktyk w Wielkiej Brytanii, realizowanych w ramach projektu „Międzynarodowe doświadczenie zawodowe – klucz do sukcesu” (projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego).

Nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w samochód. Zginął motocyklista

Wczoraj późnym wieczorem w rejonie skrzyżowania dróg na pograniczu miejscowości Siedlików i Marydół w gminie Ostrzeszów doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Motocyklista dojeżdżając do skrzyżowania dróg najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w samochód osobowy. Kierujący jednośladem w wyniku odniesionych obrażeń ciała oraz pomimo podjętej akcji ratunkowej zmarł.

Ostrzeszów: Nocne zderzenie z ciężarówką

Kierowca osobowego renault clio wymusił pierwszeństwo i uderzył w ciężarówkę. W Ostrzeszowie przy skrzyżowaniu ulicy. Al. Wolności z Al. Wojska Polskiego doszło do kolizji, która mogła zakończyć się dużo gorzej, niż wystawieniem sprawcy mandatu.

Michalina Kwaśna z Ostrzeszowa Wielkopolską Miss Nastolatek

Najpiękniejszą nastoletnią Wielkopolanką została Michalina Kwaśna z Ostrzeszowa, natomiast Wielkopolską Miss – Sandra Staszewska z Chodzieży. Za nami Gala Finałowa konkursu Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2017, która 20 maja odbyła się w auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu.

Bezpłatne szkolenia OHP. Trwają zapisy

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ostrzeszowie informuje o trwającej rekrutacji na bezpłatne szkolenia zawodowe dla młodzieży na operatora koparko-ładowarki oraz magazyniera z obsługą wózka jezdniowego. Szkolenia są realizowane w ramach utrzymania rezultatów projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy".

Ostatnie artykuły