[adrotate group="1"]

Samorząd

Opatówek- Marchwacz- Staw do remontu

Starosta kaliski Krzysztof Nosal podpisał z wojewodą Zbigniewem Hoffmannem umowę na realizację zadań w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. W ramach tego dofinansowywania przebudowywana zostanie droga Opatówek- Marchwacz- Staw.

Ostrów wdraża inteligentny system zarządzania ruchem

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na wdrożenie Inteligentnego Systemu Transportu ITS. Jest to jeden z elementów ostrowskiego projektu związanego z transportem i działaniami niskoemisyjnymi. W dużym skrócie – sygnalizacja świetlna w mieście włączać będzie zielone światło miejskim autobusom. System ma w ramach ogłoszonego przetargu objąć 59 pojazdów komunikacji miejskiej oraz 11 skrzyżowań.
video

Janisławcie. „Tutaj diabeł mówi dobranoc”

Mieszkańcy jednej z ulic w małej miejscowości na skraju gminy Sośnie – Janisławic. Jak mówią od lat walczą o remont drogi, która dziś posiana jest dziurami, a której ich zdaniem wójt gminy Stanisław Budzik wyremontować nie chce, bo dba tylko o interesy mieszkających w stolicy gminy. Wójt broni się i odpowiada, że... robi co może.

Przełom w sprawie ostrowskiej hali?

- Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was czekało na tę informację - dziś, w godzinach południowych, wpłynęła do urzędu odpowiedź od klubu BM Slam Stal na propozycję zakupu obiektów przy ul. Kusocińskiego przez miasto - poinformowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. - W ciągu dwóch najbliższych tygodni przedstawię radnym, kibicom i mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego scenariusz oraz harmonogram działań w tej sprawie.

Radni nadal z mandatami

Wygląda na to, że dobiegła końca saga związana z wygaszaniem mandatów ostrowskich radnych. Dzisiaj rada głosowała nad usunięciem ze swojego grona dwójki radnych zrzeszonych w klubie Platformy Obywatelskiej - Magdaleny Kajewskiej i Mariusza Nowaka. Obydwoje zachowają swoje mandaty, a jedyny głos za wygaszeniem zostały oddany przez pomyłkę.
video

Odwołają radnych? Sesja Rady Miejskiej na żywo

Stwierdzenie wygaśnięcia mandatów radnej Magdaleny Kajewskiej i radnego Mariusza Nowaka – takie punkty znalazły się w porządku obrad XXXIV Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Podstawą do odwołania radnych ma być prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy. Sprawa wraca od kilku miesięcy, dzisiaj możemy spodziewać się rozstrzygnięcia. Początek obrad o godz. 9:00 – zapraszamy do oglądania transmisji.

Szpital bez bólu w Jarocinie

Szpital w Jarocinie przystąpił do programu "Szpital bez bólu". Ideą wdrożenia tego programu jest podniesienie jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich lecznicach.
video

Polak, Węgier dwa bratanki

Krotoszyn ma nowego zagranicznego partnera. Po Niemczech, Francji i dalekiej Japonii przyszedł czas na Węgry. Miasto podpisało umowę o współpracy z węgierskim Fonyod. Współpraca ma zacząć się od projektu edukacyjnego - wymiany uczniów i nauczycieli.
video

Jarocin. Łącznik w budowie. Kolejny w planach

Trwa budowa łącznika ulicy Wrocławskiej z ulicą Bema i Wojska Polskiego w Jarocinie. Taka inwestycja była już planowana w latach 70 ubiegłego wieku. Dodatkowo urząd za unijne pieniądze połączy ulicę Wojska Polskiego z budowaną obwodnicą Jarocina.
video

Nowe autobusy w Jarocinie. Spółka emituje obligacje

Autobusy napędzane nowoczesnymi i ekologicznymi silnikami spełniającymi najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin Euro 6, zastąpią najstarsze wysłużone już pojazdy w taborze Jarocińskich Linii Autobusowych.

Przygodzice: Zastrzyk gotówki z Unii. Będą duże projekty

Na konto gminy Przygodzice wpłynęło już ponad 10 milionów złotych unijnych funduszy przeznaczonych na lata 2014-2020. Jeszcze sporo pieniędzy ma szanse być pozyskanych na realizowanie głównie dużych inwestycji infrastrukturalnych. Wiele projektów jest już w fazie przygotowania.

Kaliski ratusz odzyska dawny blask

Prawie 3,5 miliona złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 pozyskało miasto Kalisz na dofinansowanie projektu adaptacji pomieszczeń zabytkowego budynku ratusza miejskiego.

Ostatnie artykuły