Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-includes/Requests/Hooker.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/advanced-custom-fields/includes/fields/class-acf-field.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/contact-form-7/includes/l10n.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/js_composer/include/autoload/vendors/qtranslate-x.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/user-role-editor-pro/pro/includes/classes/mutex.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/themes/wlkp24/includes/wp_booster/td_module.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/js_composer/include/params/colorpicker/colorpicker.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/js_composer/include/params/el_id/el_id.php on line 1

Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/wlkp24/header.php on line 1
Zdrowie | wlkp24.info
[adrotate group="1"]

Krew potrzebna dla Maksia. Zbiórka w Raszkowie

Maksymilian Marecki, trzyletni chłopiec z naszego regionu od kwietnia walczy z neuroblastomą, czyli nowotworem złośliwym współczulnego układu nerwowego. Choroba przebiega u chłopca bardzo gwałtowanie, dlatego potrzebna jest krew. Z myślą o Maksiu w Raszkowie zorganizowana zostanie zbiórka akcja poboru krwi.

Wojewoda: ukarać dyspozytora pogotowia. Dyspozytor zawieszony [aktualizacja]

- Takie zachowanie oceniam skrajnie krytycznie - oświadczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann i zażądał od dyrektora kaliskiego szpitala ukarania dyspozytora pogotowia, który w skandaliczny sposób przeprowadzał wywiad medyczny z mężczyzną zgłaszającym, że jego nietrzeźwy znajomy jest nieprzytomny i dławi się wymiocinami. 59- letni ostrowianin zmarł.
video

Trzynaście dni do trzynastej akcji. A tak było kiedyś…

Trzynasta akcja "Oddaj krew z kablówką" nie będzie pechowa - taki cel założyli sobie organizatorzy wydarzenia. Jak co roku, 20 czerwca na dziedzińcu telewizji Proart w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wolności 19 spotkają się krwiodawcy, którzy od lat nie zawodzą. W ubiegłym roku do banku krwi z akcji wpłynęły 142 litry krwi.

Kolejni chorzy. Żółtaczka w Ostrowie Wielkopolskim

Dorosły mężczyzna zachorował na żółtaczkę pokarmową w Ostrowie Wielkopolskim. Prawdopodobnie zakażeniu uległo także dziecko - trwa jeszcze weryfikacja badań medycznych w tym przypadku. Oba przypadki zostały zgłoszone 6 czerwca - informuje nas ostrowski Sanepid.
video

Ratownicy zwalniają się z pracy. Złożyli wypowiedzenia

Niemal wszyscy ratownicy medyczni z jarocińskiego szpitala powiatowego złożyli wypowiedzenia z pracy. To efekt braku porozumienia po majowych protestach tej grupy zawodowej. Ratownicy domagają się podwyżek i odwołania dotychczasowego kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie. Dyrekcja szpitala zapewnia, że nie ma powodów do obaw i że z ratownikami medycznymi do porozumienia dojdzie.
video

Dzieci nadpobudliwe. Jak sobie z nimi radzić?

Dawniej mówiło się, że ktoś się wierci, jakby miał owsiki. Dziś – że ma ADHD. Te cztery litery – zapożyczone z języka angielskiego - oznaczają „zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi”. Te cztery litery potrafią bardzo utrudnić życie – już od najmłodszych lat.
video

Czy istnieje „reumatyzm”? Lekarze podjęli temat na konferencji w Antoninie

Czy w ogóle istnieje choroba zwana "reumatyzmem", jak rozpoznawać schorzenia stawów i je leczyć, gdzie szukać nowych metod diagnostyki i leczenia - to tylko część pytań zadanych sobie wzajemnie przez lekarzy biorących udział w corocznej konferencji specjalistów organizowanej w Antoninie. Medycy każdego roku omawiają inne zagadnienia i wymieniają doświadczeniami.

Test Coopera po raz czwarty

Na boisku sportowym przy Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbywa się IV Ostrowski Test Coopera. Poza samym biegiem w trakcie imprezy propagowany jest zdrowy styl życia, rejestrowani są potencjalni dawcy szpiku, odbywa się też promocja transplantologii.
video

„Oddaj krew z kablówką” już po raz trzynasty

Zaczęło się. Tygodnie przygotowań, produkcja spotu promocyjnego i w końcu – mamy nadzieję – wspólna pomoc i zabawa podczas trzynastej edycji akcji „Oddaj krew z kablówką”. Telewizja Proart i portal wlkp24.info zapraszają na jedną z największych akcji krwiodawstwa w Polsce.

Kalisz: dzieci podtrute na basenie. Są w szpitalu

Z pływalni w Kaliszu ewakuowano czternaścioro dzieci, po tym jak część z nich uległa podtruciu. Sześcioro małych pacjentów trafiło do szpitala. Ich życie nie jest zagrożone. Powód podtrucia? Najprawdopodobniej takie skutki wywołał nadmiar podchlorynu sodu w basenie Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji przy ul. Łódzkiej w Kaliszu.
video

Brakuje szczepionek przeciw żółtaczce typu A dla dzieci

Znaczny wzrost szczepień na wirusowe zapalenie wątroby Typu A - żółtaczkę pokarmową odnotował w ciągu ostatniego miesiąca ostrowski sanepid. To pokłosie wzmożonej liczby zachorowań. O ile ze szczepionkami dla dorosłych nie ma problemu dla dzieci ich zabrakło. Dlaczego? Czy mamy się jeszcze czego obawiać? Czy czeka nas kolejna fala zachorowań?
video

Jurek Owsiak o proteście ratowników medycznych. „Środowisko odwróciło się od nas”

Jurek Owsiak nie ingeruje w protest ratowników medycznych. Zapytany podczas wizyty w Ostrowie Wielkopolskim o to, czy wspiera medyków w ogólnopolskim proteście przyznał, że z pewnością popiera ich i wierzy, że zasługują na lepsze warunki pracy. Ale chęć współpracy musi wychodzić z obu stron, a ratownicy wstawiennictwa Owsiaka w Ministerstwie Zdrowia nie chcieli - powiedział prezes fundacji WOŚP.

Ostatnie artykuły