Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-includes/Requests/Hooker.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/advanced-custom-fields/includes/fields/class-acf-field.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/contact-form-7/includes/l10n.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/js_composer/include/autoload/vendors/qtranslate-x.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/user-role-editor-pro/pro/includes/classes/mutex.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/themes/wlkp24/includes/wp_booster/td_module.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/js_composer/include/params/colorpicker/colorpicker.php on line 1

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/js_composer/include/params/el_id/el_id.php on line 1

Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/wlkp24/header.php on line 1
Ciekawostki | wlkp24.info
[adrotate group="1"]

Ciekawostki

video

Krotoszyn usuwa azbest. Dopiero w tym roku

Coraz mniej czasu jest na usuniecie rakotwórczego azbestu z polskich budynków. Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, do 2032 roku Polska powinna pozbyć się go całkowicie. I choć większość samorządów z problemem walczy już od kilku lat powiatowi krotoszyńskiemu dopiero w tym roku udało się pozyskać dofinasowanie m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i rozpocząć szeroko zakrojoną akcję usuwania azbestu.

Ruszyła budowa ostrowskiego lodowiska

Rozpoczęły się prace budowlane w ostrowskim Parku 600-lecia. Powstanie tu pierwsze w Ostrowie profesjonalne lodowisko. Tafla o powierzchni 900 m2 wykorzystywana będzie w okresie niskich temperatur. Latem obiekt zamieniać się będzie w rolkowisko. – Od lat ostrowianie szukają lodowisk i basenów w pobliskich miastach. Od tego roku się to zmieni, ponieważ będziemy mieć własne obiekty – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Japonki powodują problemy. Wiedzieliście?

Wraz z nadejściem ciepłych dni na ulicach nieśmiało pojawiają się już popularne wśród Polek klapki japonki. Niestety to co modne, nie zawsze jest dla nas dobre. Dr n. med. Alina Blacha, specjalista ortopedii i traumatologii alarmuje: Japonki nie są zdrowe dla naszych stóp!
video

Krajowe Święto Kaczki. Tym razem w Odolanowie

Choć na polskich stołach spotyka się ją coraz częściej, do popularności kury jeszcze jej daleko. Pekińska i piżmowa – to najbardziej znane w Polsce gatunki. Kaczka. By rozpowszechnić modę na jej bogate w białko, witaminy, składniki mineralne i zdrowy tłuszcz mięso, od 5 lat organizowane jest w regionie Krajowe Święto Kaczki.

Złote gody ostrowskich par

Małżeńskie jubileusze - złote, platynowe i żelazne - ostrowianie świętowali w Sali Kolumnowej miejscowego ratusza. Były medale, gratulacje i upominki.

Krew potrzebna dla Maksia. Zbiórka w Raszkowie

Maksymilian Marecki, trzyletni chłopiec z naszego regionu od kwietnia walczy z neuroblastomą, czyli nowotworem złośliwym współczulnego układu nerwowego. Choroba przebiega u chłopca bardzo gwałtowanie, dlatego potrzebna jest krew. Z myślą o Maksiu w Raszkowie zorganizowana zostanie zbiórka akcja poboru krwi.
video

Szalony emeryt znów na polskich szosach. Zygmunt Kuś z Pleszewa podróżuje…traktorem

Zygmunt Kuś z Pleszewa wyruszył w podróż życia numer 2. Szalony emeryt już rok temu przejechał Polskę w 80 dni, pokonując około 3500 km. W tym roku jedzie podobną trasą, ale w przeciwnym kierunku. Dziś w samo południe nadepnął na pedał gazu swojego traktora i udał się w kierunku Wrześni.

Zlot food trucków – w Kaliszu. Kiedy?

Pełne ciężarówki hamburgerów, rozmaitych kanapek, dań kuchni meksykańskiej czy dalekowschodniej – przyjadą w najbliższy weekend pod Galerię Kalisz.
video

Wirująca moda: wszyscy kręcą. Czym i dlaczego?

Kręcą nim mali i więksi. To najnowszy krzyk mody: spinner, a właściwie fidget spinner, czyli – w swobodnym tłumaczeniu z angielskiego – kręciołka wiercipięty. Obecnie - prawie każdego wiercipięty.

Nauczyciele skorzystają na obniżeniu wieku emerytalnego

Przepisy obniżające od 1 października br. wiek emerytalny, to zmiany również dla nauczycieli, wydłuża się bowiem okres ubiegania się o emeryturę z Karty Nauczyciela. W wyniku zainteresowania środowiska nauczycielskiego zmianami, ZUS podjął decyzję o organizacji dla tej grupy zawodowej lokalnych konsultacji merytorycznych.
video

Trzynaście dni do trzynastej akcji. A tak było kiedyś…

Trzynasta akcja "Oddaj krew z kablówką" nie będzie pechowa - taki cel założyli sobie organizatorzy wydarzenia. Jak co roku, 20 czerwca na dziedzińcu telewizji Proart w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wolności 19 spotkają się krwiodawcy, którzy od lat nie zawodzą. W ubiegłym roku do banku krwi z akcji wpłynęły 142 litry krwi.
video

Ćwiczenia na obwodnicy. Samochód ciężarowy wjeżdża w grupę pasażerów

Samochód ciężarowy wjeżdża w grupę pasażerów autobusu, który uległ awarii. Jest wielu rannych, są utrudnienia na drodze, wszystkie służby ratunkowe postawione zostały na nogi. To na szczęście tylko opis tego, co działo się dziś podczas ćwiczeń służb mundurowych na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostatnie artykuły