Strona główna Wiadomości Na sygnale Znaleziono sprawcę, który pozostawił w lesie przywiązanego psa

Znaleziono sprawcę, który pozostawił w lesie przywiązanego psa

7

Zwierzę miało skrępowane tylne łapy i żadnych szans na uwolnienie się z pułapki.

Na szczęście psa odnalazł w środku lasu mężczyzna fotografujący przyrodę.

Pies przez jakiś czas przebywał w przytulisku dla zwierząt w Niedźwiedziu i stamtąd trafił do adopcji. Niestety, został znów odnaleziony i wrócił do placówki.

To  prowadzący schronisko dla zwierząt rozpoznali psa i powiadomili jego właściciela. Jak nam opowiadają, mężczyzna ten najpierw twierdził, że pies mu nie zaginął. Później jednak, po kolejnej rozmowie z właścicielem przytuliska, zmienił zdanie i odebrał psa.

Następnie zwierzę zostało odnalezione ponownie – tym razem już przywiązane do drzewa.

Sprawcą, który pozostawił psa na pewną śmierć jest mieszkaniec Grabowa nad Prosną.

Mężczyzna ten, prawdopodobnie, wyjeżdżając na urlop chciał się pozbyć tego obowiązku.

Prokurator prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Aleksandra Różańska przypomniała, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt sprawca znęcania się nad zwierzęciem podlega grzywnie lub karze więzienia do 2 lat.  – W przypadku zabijania zwierząt lub znęcania się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem sprawcy grozi do 3 lat więzienia – powiedziała prokurator.

7 KOMENTARZE

    • Powinien dostac max 3 lata wiezienia plus naglosnienie sprawy w mediach z imienia i nazwiska… kary dla takich ludzi sa zdecydowanie za niskie!!! Zwierzeta nawet krzywdzone i porzucone czekaja za swoim wlascicielem bo tylko jego znaja i to w tym wszystkim jest najsmutniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj